Google ADS Nedir? Google ADS reklam verme

Google ADS Nedir? Google ADS reklam verme

Google ADS en günümüzde en çok tercih edilen ve en verimli sonuçların alındığı reklam yöntemlerinden biridir. Google belirli kelimeler üzerinden yapılan arama sonucunda sizlerden belirli bir ücret tahsil eder ve Google üzerinden reklamlarınıza tıklayan kullanıcıların potansiyel müşterilerinizin olması ihtimali oldukça yüksektir. Google ADS reklam kampanyalarını kendiniz elbette yönetebilirsiniz. Fakat bu işi Google ADS Uzmanı olan kişilere bıraktığınızda bu kişiler sizler için Google ADWORDS reklam verme Google ADS reklam kaldırma ve Google ADS reklam fiyatları hakkında yardımcı olurlar.

Bu yazımızda Google ADS reklam fiyatları, Google ADS reklam kaldırma, Google ADS Uzmanı, Google ADWORDS reklam verme konularıyla alakalı bilgiler vereceğiz. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde Google ADS hesaplarınızı kendiniz yönetirseniz nasıl olur? Uzmanlar yönetirse nasıl olur sorularının da cevaplarını vereceğiz.

GOOGLE ADS NEDİR?

Google ADS, firmaların, işletmelerin, markaların ya da şahsi internet siteleri sahiplerinin bazı anahtar kelimeler belirleyip bu kelimelerde arama yapıldığında Google’ın üst sıralarında çıkmasını sağlayan reklamcılık anlayışıdır. Bu anahtar kelimeler için tıklama başına Google sizlerden ücret talep eder. Google ADS günümüzde en çok kullanılan reklamcılık modellerinden biridir.

Bariz en verimli sonuçların alındığı reklamcılık türüdür. Bunun sebebi ise Google üzerinden hizmetlerinizle alakalı aramalar yapan insanların potansiyel müşterileriniz ve hedef kitlenizden birileri olduğudur. Bu bilginin doğruluğunu Google tarafından yapılan anketler ve analizler sonucunda anlayabiliyoruz.  Google ADWORDS reklam verme son zamanlarda birçok firmanın tercih ettiği reklamcılık türlerinden biridir. Böylelikle Google ADS uzmanı olan kişiler birçok firma ve işletmenin Google ADS reklam kampanyalarını yönetmeye başlamıştır. Bu uzmanlar sayesinde Google ADS reklam fiyatları ve Google ADS bütçesi belirleme gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Google ADS uzmanları sizler için Google ADS reklam kaldırma ve Google ADS reklam verme gibi çalışmaları da yerine getirebilirler.

GOOGLE ADS REKLAM VERME

Google ADS reklam verme konusu hakkında bilgi vermeden önce Google’a reklam verme maliyeti hakkında biraz konuşalım. Google, reklam bütçesi konusunda sizlere özgürlük sağlamaktadır. Aylık reklam bütçeniz milyon dolar ya da 100 TL olabilir. Tamamen sizin vereceğiniz karar. Google arama ağı üzerinde yalnızca reklamlarınıza tıklayan her bir kullanıcı için maliyete tabi olursunuz. Reklamlarınız gösterime girer, lakin herhangi bir tıklanma olmadığı takdirde herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Google reklam hesaplarınıza, banka kartı, kredi kartı gibi seçenekler ekleyip ödeme yapabiliyorsunuz. Kredi kartı ve banka kartınızı birlikte kullandığınızda kartlarınız için iki farklı şekilde faturalandırmaya tabi olursunuz. Manuel ödeme ve otomatik ödeme seçeneğiyle Google sizlere ödeme konusunda kolaylık sağlıyor.

Manuel ödeme yönteminde Google reklam hesaplarınıza tanımlamış olduğunuz kartınız ile istediğiniz şekilde belli aralıklarda tutar belirleyip bunun ödemesini yapabilirsiniz. Otomatik ödemede ise Google size bir borçlandırma sistemi oluşturur. Harcamalarınızın belli limitlere ulaşması durumunda Google hesabınızdan bu ücreti otomatik olarak çözebilir.

Google reklam hesaplarınızı kendiniz yönetiyorsanız, Google ADS reklam kaldırma yönergeleri şu şekildedir;

·         Google ADS hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol taraftaki sayfa menüsünde yer alan reklam ve uzantılar bölümüne tıklayınız.

·         Kaldırmak istediğiniz reklamların yanında yer alan onay kutusunu işaretleyiniz.

·         Reklam istatistikleri tablosu üzerinde bulunan düzenle menüsüne tıklayıp kaldırma işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Google hesaplarınızda Google ADS reklam verme işlemlerini tamamlamak için şu yönergeleri takip ediniz;

  • ·         Google ADS hesabı acıktıktan sonra anahtar kelimelerinizi belirleyin.
  • ·         Reklam kampanyası ayarlarınızı yapılandırın ve reklam metinleri hazırlayın.
  • ·         Reklam uzantılarını tamamladıktan sonra dönüşüm kodlarınızı yerleştirin.
  • ·         Fatura ayarlarını yapılandırdıktan sonra reklam verme işlemini onaylayın.