Google ADS Rehberi

Google ADS Rehberi

Google ADS günümüzde en etkili reklam ve tanıtım pazarlama yöntemlerinden biridir. Google ADS eski ismiyle Google ADWORDS, olarak bilinir. Google arama motorunda sizlere iş ortaklığı yapacak olan internet sitelerinde ya da Youtube üzerinden reklam kampanyalarınızın yürütülmesine yardımcı olan Online pazarlama sistemidir. Google ADS reklam verme ya da Google ADS reklam kaldırma işlemlerini kendinizde yapabilirsiniz. Fakat bunu Google ADS Uzmanı olan kişilere yaptırmak sizler için daha yararlı olacaktır. Alanında uzman olan kişilerle sizlerin yöneteceği Google ADS hesabı aynı başarıyı sağlamaz. Google ADS reklam fiyatları bu hizmetleri veren her firma tarafından farklılık göstermektedir. Fakat reklam kampanyalarınızı kendiniz belirlerseniz, Google ADS kendi bütçenizi belirleme imkânı sunuyor.

Sizlere bu yazımızda Google ADS reklam verme Google ADS UZMANI, Google ADS reklam kaldırma ve Google ADS reklam fiyatları konularında bilgiler vereceğiz.

GOOGLE ADS NEDİR?

Google ADS, arama motorunun firma ve işletmeler için sunmuş olduğu ve kullanıcıların yaptığı anahtar kelime ya da terim sorgularıyla çalışan reklamcılık biçimidir. Merak edilen konularla alakalı bilgi edinmek için arama motorları kullanılır. Arama motorlarında aratılan kelimelerle ilgili kaynakların gösterilmesi adına birtakım algoritmalara sahip olan sistemlerdir. Günümüzde 2 milyarı aşkın insan arama motorları üzerinden farklı anahtar kelimeler kullanıp arama yapmaktadır.

Bilindiği üzere Google bu konuda dünyada en çok tercih edilen arama motorudur. Google ADS kelimelere dayalı olan bir reklam çeşididir. Google ADS günümüzde reklamcılık dünyasında en verimli sonuçların alındığı reklamcılık modelleri içerisinde yer alır. Google ADS sayesinde sunulan reklamlar, belli limitlere sahip olan satırlardan meydana gelmektedir. İlgi çekici bir başlık, açıklama satırı ve internet sitesinin alan adını kullanıcılara gösterir.

Google ADS reklamlarınızı kendiniz yönetecekseniz, Google ADS reklam verme şu şekilde açıklanabilir;

  • ·         Google hesabı oluşturduktan sonra anahtar kelimelerinizi belirleyin,
  • ·         Kampanyalarınızın ayar yapılandırmasını tamamlayın,
  • ·         Reklam metinlerinizi hazırlayıp reklam uzantı işlemlerini tamamlayın,
  • ·         Dönüşüm kodlarını yerleştirdikten sonra faturalandırma ayarlarınızı kendinize uygun şekilde yapılandırınız.

Google ADS reklam yönetiminizi bireysel olarak Google ADS uzmanı tarafından hizmet almıyorsanız, Google ADS reklam kaldırma işlemini şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz;

  • ·         Google ADS hesabınızda oturum açıktan sonra, sol tarafta bulunan sayfa menüsünde yer alan reklam ve uzantılar seçeneğine tıklayın.
  • ·         Kaldırmayı planladığınız reklamların yanında yer alan onay kutusunu işaretleyin.
  • ·         Reklam istatistikleri tablosu üzerinde yer alan ‘’düzenle ‘’ menüsüne tıkladıktan sonra kaldır seçeneğiyle reklamlarınızı kaldırın.

GOOGLE ADS REKLAM VERME

Google ADS reklamlarınızı kendiniz yönetecekseniz, bu reklam faaliyetleri için Google’a günlük bir ücret ödemeniz gerekir. Günlük bir bütçe oluşturup Google ADS reklam yönteminden yararlanabilirsiniz. Fakat Google ADS reklam verme çalışmalarını Google ADS uzmanı olan kişilere yaptırmak istiyorsanız bunun için aylık bir ücret ödemeniz gerekir. Günlük bütçenizi kendiniz belirleyip bu işi uzmanına yaptırırsanız daha verimli sonuçlar elde edersiniz.

Ayrıca her gün havale, EFT gibi şeylerle uğraşmadan, kredi kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı vererek günlük olarak Google reklam bütçenizin ücretini kılınızı kıpırdatmadan ödeyebilirsiniz. Aylık, haftalık ve günlük planlama yapabilirsiniz.

Google ADS sizlere bu konuda seçenek sunar. Günlük bütçenizi 100 TL olarak belirlediğinizde Google sizden her gün bu reklamların belli bir kitle tarafından tıklanması durumunda ücreti tahsil eder. Unutmayın Google üzerinden reklamlarınıza tıklayan kişiler potansiyel müşterilerinizdir. Google bu konuda bizlere kanıtlanmış istatistikler sunmaktadır.