Ücretsiz Backlink Analizi

Ücretsiz Backlink Analizi

Ücretsiz Backlink Analizi

Backlink analizi Seo analizinin vazgeçilmez ve önemli bir parçasıdır. Bu Seo süreçlerinde rakibiniz olan internet sitelerini analiz etmenize yardımcı olurlar. Backlink analiz araçları bu konuda en önemli yardımcılarınızdandır. Özellikle bir backlink inşası ve backlink alım süreciyle beraber bir internet siteni başarıya götürmede çok önemli basamaklardan bir tanesidir. Özellikle Seomoz, Ahrefs ve Majestic gibi Backlink araçları hayatınızı kolaylaştırır. Sitelerin PageRank (PR) değerlerine sahip web siteler olduğunu göstermede önemlidir. Google bugünkü başarısını PR'ye borçludur. Bu analizler sayesinde sitenize giren ve çıkan ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Özellikle itibar sahibi sitelerde backlink analizi yapmak önemlidir. Bu sayede spam backlinkler de almamış olursunuz. Özellikle bazı ücretsiz SEO araçları sayesinde birkaç dakika içerisinde ilgili sitenin SEO analizi ve backlink analizi yapılma imkanının sağlayan ücretsiz backlink araçları mevcuttur.

Backlink Analizi Nasıl Yapılır?

Özellikle eğer siteniz penguen algoritması yüzünden ceza almışsa link temizleme işlemi yapılması gerekir. Bu açıdan nofollow yapılması gerekir. Çok sayıdaki spam içerikler, başka sitelerden gelen bağlantılar, hacklenen sitelerdeki linkler, orijinal içeriği olmayan sitelerden sitenize gelen bağlantılar, çok sık tekrarlanan içerikler, Google üzerinden penaltı cezası alan sitelerden gelen bağlantılar, doğal olmayan site geneli linkler tehlike yaratır. İndekslenmeyen sayfalardan alınan bağlantılar, spam blog yorumları ücretli olarak satın alınan linkler ve düşük otorite değeri olan sayfalardan gelen linkler sıralamalarınız etkiler.

İyi Bir Backlink Aracında Olması Gerekenler

Site içi ve dışındaki backlink araştırmaları, anahtar kelime araştırmaları ve önerileri, aynı hizmet dalındaki sitelerin linkleri incelenerek elde edilen backlinker, sosyal medya başarısı ve skor ölçümü, içerik analizi içermesi gerekir. Özellikle kelime ve site bazlı rekabetin ölçülmesi, Google Analytics entegrasyonu ve ayrıntılı incelemesi, yeni Google Algoritmalarıyla uyumluluğun olması gerekir. Tüm bunları ücretsiz sağlaması önemlidir. Ücretsiz hizmet aynı zamanda SEO Faktörleri, Settings, Pages sekmesi, Reports, Keyword rankings, Social media, Backlinks analysis, ve normal Analytics gibi kısımları göstermelidir. Ahrefs, Cogniticeseo, Kerboo, Authorilabs, Monitotbacklinks gibi çok sayıda ücretsiz backlink analizi yapan programlardan gönül rahatlığıyla faydalanabilirsiniz.

 

Backlink paketlerimiz ile ilgli bilgiyi aşağıdaki sayfadan temin edebilirsiniz.

sandeymen.com/backlink-fiyatlari