Backlink Nasıl ve Nereden Alınır

Backlink Nasıl ve Nereden Alınır

Backlink Nasıl ve Nereden Alınır?

Backlinkler arama motorları optimizasyonu için son derece önemlidir. Özellikle bir web sitesinde olan herhangi bir bağlantıyı ve bağlantı sayısını, bu bağlantıların nitelikleri, web sitesini güvenilir yapar. Özellikle arama motoru algoritmaları yapay zeka yazılımlarıyla beraber iki site arasında ilgi ve alaka düzeylerini iyi kontrolünü yapabilmektedir. Özellikle ne kadar doğru şekillerde bir backlink kullanılırsa, ne kadar çok doğru şekilde backlink uygulanırsa arama motorlarındaki başarısı artacaktır. Bu iş tabi sadece backlink ile olmaz. Özellikle sitenizde geçirilen zaman da bu açıdan önemlidir. Sayfada kalınma süresi, ziyaretçi sayısı da önemlidir. Özellikle ilgili içerik ürettiğiniz sektör hakkında kaliteli ve doğru, elle tutulur içerikler üretirseniz özellikle anahtar kelimeleri birbirine yakın konularda kullanılırsa bu iş doğru yapılmış demektir. İçi boş, sahibine bilgi vermeyen içerikler ne yazık ki kimseye kazandırmaz. Aksine size kaybettirir. Bu noktada SEO kriterlerine uymak önemlidir.

Backlink Nasıl Olmalıdır?

Backlinkler arama motorları içerisinde doğal veya spam olup olmadığına bakılır ve yönlendirilir. Bu sıraya göre de arama motorlarında üst sıralara çıkarsınız. Özellikle alacağınız backlink için alan adının tecrübesinin çok da önemi yoktur. Tabi eski alan adları daha güvenilirdir. Google sıralamalarında tutarlı ziyaretçiler alıyorsa bu site güvenilir bir sitedir. Bağlantının otoritesi açısından ise çeşitli ücretsiz SEO ve Backlink analizi yapan sitelerden bu linkleri kontrol edebilirsiniz. Özellikle doğrudan bağlantı biçimlerini tercih edin.

Backlink Nasıl Yapılır?

Backlink inşası biraz zordur. Özellikle bu backlinkler popüler konularda yazılan konular olmalıdır. Özellikle kaliteli siteler için içerik üretilmeli,  bu sitelerde sürekli içerik üretilmeli, doğrudan domain adı kullanılan linklerden kaçınılmalıdır. Özellikle yazar, ünlü biyografileri açısından varsa mevcut sosyal medya bağlantılarına bağlayan linkler oluşturmak iyidir. Benzer ve türetilen aynı kelimeleri içeren içerikler de zamanla backlinkeri kırık hale getirecektir. Bu yüzden sık sık linkler kontrol edilmelidir. Özellikle kaliteli içerikler üreten sitelerden, popüler sitelerden az ve öz sayıda, belirli periyodik aralıklarla backlink almalısınız. Bu siteler size yakın konulu siteler olması gerekir. Aksi takdirde penguen algoritmaları sizi yakalar.

 

Backlink paketlerimiz ile ilgli bilgiyi aşağıdaki sayfadan temin edebilirsiniz.

sandeymen.com/backlink-fiyatlari