Backlink Paketleri Neden Çok Tehlikeli

Backlink Paketleri Neden Çok Tehlikeli

Backlink Paketleri Neden Çok Tehlikeli?

Her site sahibi gibi siz de web sitenizi Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkarmak isterseniz. Özellikle bunun için de çeşitli backlinkler alır veya kullanırsınız. Ancak bu backlinkler bazı durumlarda tehlike de barındırmaktadır. Çünkü organik olmayabilirler ve Google gibi arama motorlarının, penguen algoritmaları gibi yapay zeka yazılımlarına yakalanabilir. Google mantığına göre bir web site, ilgili bir konu hakkında sizin sitenizi referans olarak gösteriyorsa bu konuda iyi olduğunuzu ve iyi servis verdiğiniz anlamına gelir. Özellikle sizden çok kaliteli ya da çok kalitesiz bir web siteden backlink alırsanız Google iki site arasında herhangi bir bağlantı kuramazsa sizi cezalandırır. Google bu açıdan bakıldığında doğallık ve organik SEO'ya çok önem veriyor. Bir anda backlink sayınız astronomik oranlarda artarsa Google sizi yakalar. Piyasada bulunan " display:none" linkler yani içi boş ve yönlendirmeli linkler eskiden çok fazlaydı. Artık Google da bunları yakalıyor. Doğal görünümlü olan kaliteli Backlinkler günden güne önem kazanıyor.

Doğal ve Kaliteli Backlink Kullanmanın Önemi

Doğal ve Kaliteli Backlinklerin sanal ortamlarda hiç bir yaptırım riski yoktur. Özellikle site içeriklerinde anahtar kelimelerde Google’da üst sıralara çıkmak için uygun kelime seçmelisiniz. Çok sayıda link almayın. Farklı sitelerden azar azar backlink almaya ve bu işlemi belirli aralıklarla yapın. Kendi kafanızda araştırmalarınız doğrultusunda belirlediğiniz anahtar kelimelerin Google araştırmalarınız sonucu çıkan ve ticari olmayan siteleri bir yere kaydedin. Çeşitli iletişim kanallarıyla tanıtım yazısı veya link alışverişinin olup olmadığını sormalısınız. Aldığınız linklerin bir kısmını ana sayfanıza, diğerlerini başka sayfalara koyun. Bir kısmını tam eşleme (exact match) geri kalanları uzun kuyruklu (long tail) olarak yapın. Farklı zaman aralıklarıyla beraber bu linkleri sitenize gönderin. Bunun doğal bir görünümü olmasını istiyorsanız belirli aralıklar göze batmayacak şekillerde yapın.

NoFollow Önemli

Geçmişte yaptığınız ve hata gözüken backlinkleri sitenizden silin. Sürekli backlink alıp da yükselemeyen çok fazla site mevcuttur. Özellikle çok sayıda backlink alıp da geri sıralara düşen çok sayıda siteler mevcuttur.

 

Backlink paketlerimiz ile ilgli bilgiyi aşağıdaki sayfadan temin edebilirsiniz.

sandeymen.com/backlink-fiyatlari